Etiler Lazer Epilasyon Merkezleri

Etiler Lazer Epilasyon Merkezleri; Lazer epilasyon için etiler civarında bir merkez arıyorsanız size birkaç önerimiz var. Lazer epilasyon yaptıracağınız yerin güvenilir ve uzman doktorlar tarafından işletilen bir merkez olmasına dikkat ediniz. Ayrıca lazer epilasyon kliniğinde birden fazla lazer tipinin bulunmasının gerektiğini unutmayınız.

Etiler Lazer Epilasyon Merkezleri
Etiler Lazer Epilasyon Merkezleri

FDA tarafından 1997 yılında lazerlerin epilasyon amaçlı kullanılmasına izin verilmiştir. Lazerlerin epilasyonda kalıcı epilasyon olduğu bu tarihte tescillenmiştir..

Lazer epilasyon etkili ve bilinen bir teknoloji olsa da başarı ve güven için bazı şartlar gerekir. Lazer epilasyonu uygulayan merkezin deneyimi çok önemlidir. İkinci önemli unsurda lazer merkezinde farklı durumlar için kullanılabilecek lazer tiplerinin bulunmasıdır.

Lazer epilasyon başarılı bir yöntemdir ve tekrarlayan 3-8 seansta başarılı sonuçlar elde edilir. Lazer epilasyonda başarısızlığın en önemli nedeni tecrübesiz kliniklerdir. Tecrübeli kliniklerde başarısızlık nadirdir. Doktorun farklı lazer tiplerine sahip olması ve uygun dozlar uygulaması başarıyı belirleyen önemli faktörlerdendir.

Bu site lazer epilasyon hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki yazılı adresleri ve telefonları önermektedir.

Önerilen Etiler Lazer Epilasyon Merkezleri;

ACIBADEM ETİLER TIP MERKEZİ

Nispetiye Caddesi 40/8 Etiler Levent İstanbul
Tel: 0212 283 03 33 (pbx)
Dahili 44 05

ACIBADEM FULYA HASTANESİ

Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. Yeşilçimen Sok. No:23, 34349
Fulya, Beşiktaş, ISTANBUL
Tel:0212 306 44 44 (pbx)
Dahili 42 30

Etilerde lazer epilasyon yaptırmak isteyenlere birtakım önerilerde bulunmak istiyoruz. önerilerimiz uzman doktorların ve bilimsel yayınların ışığında yapılmıştır. Lazer epilasyonun başlaması ile birlikte tüm dünyada bu sistemlere büyük bir talep doğmuştur.Bunun arkasından sektör gelişmiş ve farklı özelliklere sahip lazer tipleri geliştirilmiştir. Bu lazerlerin farklı kullanım alanları söz konusu olmuştur. Doktorlar en avantajlı lazer tipini tercih etmeye çalışmaktadırlar.

Lazer epilasyon için kullanılan cihazların etki ve yan etkileri hakkında birçok makale mevcuttur. ülkemizde de Türkiye klinikleri yayın evinin çıkardığı kozmetik lazer uygulamaları sayısı bu anlamda iyi bir kaynakçadır. Yapılan klinik çalışmalar lazer epilasyon için kullanılan lazerlerin kişiye özel seçilmesi gerektiğini göstermektedir. Bu konuyu biraz açar isek şunları söyleyebiliriz.

Etkin ve güvenli lazer epilasyon cihazları söz konusudur. Fakat en az riskle en iyi epilasyonu hangi lazerle yaptırabilirsiniz?

Diode, alexandrite ve nd;yag lazer tipleri en bilinen ve kullanılan lazer tipleridir. Diode lazerler her türlü cilt tipi ve renginde kullanılırken alexandrite lazerler sadece açık cilt renklerinde kullanılabilir. Diode lazerler alexandrite lazere göre daha derin yerleşimli tüy olan yüz, sırt ve kolda daha başarılıdır. Alexandrite lazerler koyu ciltlerde kullanılamaz. Nd;yag lazer oldukça ağrılı bir lazerdir alexandrite lazer uygulamasından sonra kıllar yüzeyden yok olurken diode lazerde 15 gün dökülme süresi söz konusudur. Diode lazerler hormonsal nedenli tüylenmede bile etkilidir. Tüm bunları dikkate alarak tüm epilasyon sistemlerini beraberce bulunduran klinikleri tercih etmenizi öneririz. Tecrübeli klinikler size hangi lazerin en iyi geleceğini bilirler.

Cilt tiplerine göre lazer epilasyon

Kafkas, Avrupa (Fitzpatrick deri tipi I, II, III)

Bu gruptan insanlar lazer epilasyon için en uıygun guruptur. Bu tip cilt rebgine sahip kimselerde lazer epilasyon genelde çok başarılı olacaktır. Bu tip ciltlerde aşağıdaki lazerler en uygundur.

Diyot; Alexandrite, Ruby

Doğu Asya, American Indian (Fitzpatrick deri tipi IV)

Bu gruptan insanlarda lazerden fayda görürler. Fakat bu guruptan kimselerde uygun lazer tipi seçimi önemlidir. Bu cilt tipi için en uygun lazer tipi : : Diode Lazer

Orta Doğu, Akdeniz, İspanyollar, Afro-Amerikan (Fitzpatrick deri tipi V)

Bu cilt rengi oldukça koyu olup problem gelişme olasılığı fazladır. Bu nedenle doğru lazer tipi seçimi çok önemlidir. Bazen lazer epilasyon öncesi cilt açıcı kremlerle cilt beyazlatılıp sonra uygulamaya geçilebilir. Bu lazer tipi içim uygun lazerler: Nd: YAG Lazer

Lazer epilasyon uygulaması sırasında mutlaka soğutucu kullanılır. Bunlar hava soğutma, kontakt ve criogen gaz soğutma olarak üç tiptir. Lazer uygulaması sırasında cilt ısınmaktadır. özellikle koyu ciltlerde soğutma daha önemlidir. Tecrübeli klinikler uygulanan bölgeye buz kalıpları ile de soğutma uygularlar.

Lazerler

Lazer epilasyon amaçlı 3 tip lazer kullanılmaktadır. Bunlar alexandrite, diode, nd:yag lazerlerdir. Bu lazer sistemlerinin bölgeye, cilt tipine, kıl tipine göre farklı başarı oranları ve kullanım alanları söz konusudur. Başarılı bir lazer epilasyon için doğru sistemle başlanması önemlidir. Hangi lazer tipinin sizde başarılı olacağına doktorlar karar vermektedir . Lazer epilasyon kalıcı epilasyon sağlamaktadır. Kalıcı sonuçlar için vücut bölgelerinde ortalama 6 seans yüz bölgesinde 10 seans gerekmektedir. Seans aralıkları vücut bölgelerinde ortalama 2 ay yüz bölgesinde 1 aydır. Lazer epilasyon aletleri: Lazer epilasyon için üç farklı lazer tipi kullanılır. Bu lazerlerin içerdikleri dalga boylarına göre lazerler isimlendirilmektedir. Dokudaki lazer etkinliği herbir lazer için farklıdır. Bu nedenle arzu edilen tüm lazer tiplerinin bir lazer kliniğinde bulundurulmasıdır.

Lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Lazer epilasyon uygulama öncesinde doktor ile ücretsiz ön görüşme yapılır. Geçirdiğiniz hastalıklar gibi önemli konular görüşülür. Daha sonra uygulama yapılacak alan doktor tarafından değerlendirilir. Cilt ve kıl yapınızın lazer epilasyona uygun olup olmadığına karar verilir. Bu karardan sonra uygunsanız lazer epilasyona geçilir. Lazer epilasyon öncesi kıllar kısaltılır. Bölge kozmetik maddelerden temizlenir. Kullanıcı ve uygulanan kişiye gözlükler takılır. İşleme başlanır. İşlem atışlar şeklinde ve alan taranarak yapılır.

Lazer epilasyonun güvenliği açısından soğutma önemli bir uygulamadır.

Lazer epilasyon çeşitleri ya da lazer tipleri üç tanedir. Bunlara eskiden kullanılan ruby lazerlerde ilave edilirse sayı dörttür. Lazer epilasyon çeşitleri hakkında genel bilgileri özetlemeye çalışalım. Diode lazerler Lazer epilasyonda en çok tercih edilen lazer çeşidi denebilir. Tüm cilt tipleri ve tüm bölgelerde etkili epilasyon yapar. Alexandrite lazer Alexandrite lazerler daha çok açık cilt tiplerinde kullanılan lazerlerdir. Koyu tenlerde yanıklara sebep olabilir. Açık tende ve koyu kıl renginde tercih edilir. Nd:yag lazerler çok koyu tenli kişilerde kullanılmaktadır.